PL / EN
      SZUKAJ  

„Międzynarodowy Plener Malarski ZNANE – NIEZNANE Gidle 2011/2012r.”

W dniu 14.12.2012r.  w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego ZNANE – NIEZNANE Gidle 2011/2012”.

Znane – Nieznane pod tym szyldem powstał zamysł cyklu plenerów organizowanych w małych miejscowościach, na terenie kraju, ale i nie tylko. Pierwszym takim miejscem okazały się Gidle. Celem tego pleneru było „odkrywanie” miejscowości na nowo, a także przybliżenie odbiorcom ciekawych, zapomnianych miejsc. Utrwalenie poprzez malarstwo ciekawostek architektonicznych, otaczający krajobraz. Plener to również okazja do spotykania się z ludźmi żyjącymi w tych miejscowościach, poznawanie historii, tradycji.  Zachowanie tego co unikalne, budowanie bogactwa różnorodności.

Na ekspozycji można podziwiać efekty pracy malarzy, którzy spotkali się na „Międzynarodowym Plenerze Malarskim Znane -Nieznane”. Plener odbył się w wakacje w 2011 i 2012 roku na terenie gminy Gidle, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków. Malarze nie tylko z Polski, ale także m. in. z Czech czy Litwy, poszukiwali inspiracji głównie w przyrodzie oraz architekturze sakralnej. Cisza oraz piękno otaczających lasów stały się pożywką dla twórczej działalności. Gmina Gidle posiada wiele ciekawych obszarów o charakterze krajobrazowo – turystycznym. Tworzą je m.in. rozległe tereny leśne i rzeczne, obfitujące w liczne pomniki przyrody oraz miejsca pamięci. Stąd też ogromne zainteresowanie tym miejscem Stowarzyszenia Artystów Plastyków z Piotrkowa Trybunalskiego. Wystawę, na której znalazło się kilkadziesiąt z ponad stu powstałych obrazów, otworzyła Krystyna Kubasiak, wójt gm. Gidle.

Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2013r.

 

Skip to content