DOBRA WIADOMOŚĆ – ZNACZKI TURYSTYCZNE JUŻ W RADOMSKU!

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy zbierają Znaczki Turystyczne oraz tych, którzy dopiero zaczną to robić.

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz będąca jego częścią zabytkowa chata tatarska w Stobiecku Miejskim od dzisiaj należą do miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym.

Znaczek Turystyczny to wyjątkowa, kolekcjonerska pamiątka w formie drewnianego krążka o średnicy 60 mm, wykonanego ręcznie i w 100 % ekologicznie. Każdy znaczek jest oznaczony indywidualnym numerem. Potwierdza dotarcie turysty do miejsca, które przedstawia wypalona przy pomocy metalowej matrycy grafika i tylko w tym miejscu można go nabyć.

 

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz gry kolekcjonerskiej zrodził się w 1998 roku w Czechach. Obecnie idea Znaczka Turystycznego jest szeroko rozpowszechniona w całej Europie, a także poza nią. W Polsce Znaczek Turystyczny pojawił się w 2004 roku.

Oba nasze znaczki będzie można kupić w Muzeum Regionalnym w Radomsku po odwołaniu zarządzenia wydanego przez sztab kryzysowy w związku z koronawirusem i po ponownym udostępnieniu obiektu dla zwiedzających.

Więcej informacji o znaczkach i grze kolekcjonerskiej na: www.znaczki-turystyczne.pl

Skip to content