DRUGA WYSTAWA WIRTUALNA “RADOMSKO I REGION RADOMSZCZAŃSKI W CZASIE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ” DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI

Szanowni Państwo to już druga wystawa wirtualna, którą udostępniliśmy na naszej stronie. Ekspozycja podzielona jest na kilka głównych zagadnień. Rozpoczyna ją część poświęcona przygotowaniom do wojny. Dużo miejsca poświęcono samemu wybuchowi, zwłaszcza zniszczeniom miasta w wyniku bombardowań i pożarów. Osobno miejsce zostało przeznaczone dla zbrodni niemieckich na terenie ówczesnego powiatu radomszczańskiego, a właściwie miejscom ich upamiętniania. Kolejne rozdziały wystawy dotyczą zagłady ludności żydowskiej w Radomsku, życia codziennego w czasie okupacji Read more…

(więcej...)
NOWA WYSTAWA WIRTUALNA “HISTORIA MIASTA RADOMSKA” DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Szanowni Państwo Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zakończyło już prace nad przygotowaniem wystawy wirtualnej “HISTORIA MIASTA RADOMSKA”, która została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach realizacji programu rządowego “Wspieranie działań muzealnych”, zadanie o nazwie: Wystawa wirtualna “Historia miasta Radomska”. Wystawa dostępna po adresem: https://muzeumradomsko.wkraj.pl/

(więcej...)
JAKUB LECHOWSKI ,,DAWNO TEMU W DZIEŃ TARGOWY…”

JAKUB LECHOWSKI “DAWNO TEMU W DZIEŃ TARGOWY…” To szczęśliwy traf, że fotografik, Jakub Lechowski wyciągnął na światło dzienne kilkadziesiąt fotografii ze swojego archiwum. Cykl ma ten sam temat, jedność czasu, miejsca i akcji: chłopi na targowisku w Radomsku w 1962 roku i nie brakuje tu przysłowiowego „dziada i baby”. Prezentowane na wystawie w radomszczańskim Muzeum Regionalnym czarno-białe zdjęcia stanowią swoisty wehikuł czasu przenoszący w świat minionego już wiejskiego obyczaju, szczególnej Read more…

(więcej...)
MALARSTWO STANISŁAWA IMIENIŃSKIEGO

„Sceną mojego życia jest malarstwo, dlatego poświęcam mu najwięcej czasu… tytuł nabyty w uczelni i ewentualne chęci, to za mało, aby być na tej scenie… Malarzem nie można być na pokaz – nie jest to fach dający same przyjemności, wymaga wielkiej pracy, trochę powołania, dużo bożego daru. Boskich darów nie można marnować i trwonić…” Stanisław Imieniński     Stanisław Imieniński malarstwem zajmuje się od ponad dwudziestu pięciu lat, od kiedy Read more…

(więcej...)
Skip to content