III Międzynarodowy Plener Malarski “Krzętów 2013 – Wielgomłyny”

W dniu 6 grudnia 2013r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy poplenerowej III Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „KRZĘTÓW 2013 – WIELGOMŁYNY”. Jest to kolejna wystawa Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków, którzy organizują swoje unikalne plenery w tego typu krajobrazach. Tworząc wysmakowane obrazy, pokazują rzeczywistość pozbawioną pośpiechu, rywalizacji, a także pogoni za dobrami materialnymi. Artyści malując swoje prace nie tylko dają wyraz swojej pasji, ale przede wszystkim promują walory województwa. Tym razem punktem odniesienia stały się Krzętów i Wielgomłyny charakteryzujące się nowoczesną infrastrukturą, silną kulturą przyjazną turystom i odwiedzjącym gościom.

Stowarzyszenie doceniło piękno krajobrazów oraz wyjątkowe zabytki połączone z patriotyzmem żyjących tam ludzi. Artyści dzięki swojej wrażliwości oraz różnorodności stosowanych technik odkrywali zapomniane walory tych miejsc. Ponadto poprzez swoje obrazy prezentują kawałek historii opatrzoną tradycjami i obyczajami danej miejscowości. Wystawa czynna będzie do końca lutego 2014r.