OFERTA EDUKACYJNA 2023 R. – WYSTAWY, ZAJĘCIA ORAZ WARSZTATY

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza dzieci wraz z opiekunami/nauczycielami do skorzystania z oferty edukacyjnej.

1. “ŚWIAT BURSZTYNU” wystawa ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Ekspozycja połączona z warsztatami plastycznymi “ŻYCIE W BURSZTYNOWYM LESIE”. Dzieci wykonają obrazki, przedstawiające fragmenty bursztynowego lasu (kl. I – IV)/ grupa do 25 osób max. Koszt 10zł/os.

2. “ŚWIAT BURSZTYNU” wystawa ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Ekspozycja połączona z warsztatami “INKLUZJE W BURSZTYNIE”. Dzieci wykonają inkluzje organiczne (kl. I – V) grupa do 25 osób max. Koszt 10zł/os.

3. “ZAGRODA TATARSKA” w Stobiecku Miejskim, ul. Częstochowska 9. Ekspozycja połączona z warsztatami gospodarstwa domowego “Paranie na tarze”; “Kiszenie kapusty”; “Kiszenie ogórków”- zajęcia do wyboru/grupa do 25 osób max. Koszt 10zł/os. ZWIEDZANIE ORAZ WARSZTATY UZALEŻNIONE OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH.

4. “PARALELE TOŻSAMOŚCI. GLINIAŃSKI KILIM, TKANINA, UBIÓR, KOSTIUM” autorstwa Zenovii Shulhy.

Zapraszamy także do zwiedzania naszych wystaw stałych:

– “Pradzieje ziemi radomszczańskiej”

– “Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum”

– “Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku”

– “Z dziejów miasta Radomska”

– “W okupowanym Radomsku”

– “Powojenne Radomsko w latach 1945 – 1989″. Opowieść o PRL”

– “Gabinet Stanisława Sankowskiego”

Zapraszamy do zwiedzania naszej wystawy plenerowej:

– “Zapomniani Radomszczanie i ich wpływ na dzieje miasta” – przed budynkiem Muzeum.

Zwiedzanie wystaw w Muzeum Regionalnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00/bilet normalny: 10zł/os, bilet ulgowy: 5zł/os; przewodnik: 30 zł od grupy, lekcja muzealna: 50 zł od grupy, grupa do 30 osób zajęcia warsztatowe: 10zł/os.

Zwiedzanie Zagrody Tatarskiej w Stobiecku Miejskim będzie możliwe po uprzednim powiadomieniu telefonicznym: 44 683 56 51. Bilet normalny: 10zł/os, bilet ulgowy: 5 zł/os.

Muzeum Regionalne zaprasza do zwiedzania naszych ekspozycji także w niedziele w godz. 13.00 – 17.00 – wstęp bezpłatny.

Więcej informacji pod numerem tel. 44 683 56 51.