OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ “NIEBORÓW 2022” – 1.03.2024 R.

W dniu 1 marca 2024 r w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy “Nieborów 2022” Grupy Twórczej AfP Fotoklubu oraz Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Miło nam poinformować, iż 1 marca 2024 r. o godz. 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej, będącej efektem pierwszego Stowarzyszeniowego Pleneru Fotograficznego grupy AFP Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Wymieniony powyżej plener pod roboczą nazwą “Nieborów 2022” odbył się w dniach 9 – 12 czerwca 2022 na terenie powiatu łowickiego. Udział w nim wzięło 10 fotografików: członków zwyczajnych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego i fotografików z innych stowarzyszeń twórczych.

Spośród wielu atrakcji malowniczych terenów i obiektów powiatu łowickiego do dyspozycji uczestników pleneru wytypowano te najbardziej znane, jak np. XVIII wieczny barokowy zespół pałacowo – parkowy w Nieborowie, park romantyczny w Arkadii w stylu angielskim i łowicki park Etnograficzny w Maurzycach.

Wcześniej w marcu 2023 r. Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Dyrekcją Ostrołęckiego Centrum Kultury zorganizowało przedmiotową wystawę prac w “Galerii Ostrołęka”. Kontynuacją wcześniejszych działań wystawienniczych wzbogaconych prezentacją multimedialną, jest wystawa wybranych przez uczestników prac w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Wystawa grupy twórczej AfP “Nieborów 2022” objęta jest patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

tekst: Dariusz Łaski afrp.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca marca 2024 r.

Zapraszamy.