Wystawa Marka Szyryka „Tu i Teraz” w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 11.01.2009r. w Galerii Muzeum w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwarto wystawę Marka Szyryka „Tu i Teraz” prezentującą czarno-białe fotografie z różnych miast Polski.

Marek Szyryk jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Wieloletnim wykładowcą fotografii w opolskim Studium Kształcenia Animatorów Kultury. Był fotografem teatralnym, muzealnym i reklamowym. Obecnie jest wykładowcą popularnej łódzkiej filmówki oraz asystentem w PWSZ w Głogowie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Podczas otwarcia wystawy wystąpił Męski kwartet wokalny DOLCES PUERIS.

Kwartet wykonał utwory rozrywkowe w stylu retro oraz współczesne. Kierownikiem artystycznym Kwartetu jest Jakub Jurdziński(tenor II), ponadto wystąpili Zbigniew Rogoziński (tenor I), Marcin Siewiera (baryton) oraz Marek Wojtal (bas). Kwartetowi akompaniowała Wanda Dudek.

Na sali obecni byli również wolatariusze WOŚP.