PROMOCJA KSIĄŻKI KAMILA RUTKOWSKIEGO “POMIĘDZY STALĄ A CZARNYMI RADOMSKO”

Publikacja “Pomiędzy Stalą a Czarnymi Radomsko. Historia piłki nożnej w latach 1945 – 1979 w Radomsku” została wydana przez Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w nakładzie 300 egzemplarzy.

Autor opisał w niej dzieje radomszczańskich klubów sezon po sezonie, tekst wzbogacony jest statystykami takimi jak: tabele, wyniki, składy oraz archiwalne fotografie. W książce znajdują się również osobne rozdziały poświęcone infrastrukturze sportowej, kulturze kibicowania czy też fuzji Czarnych i Stali Radomsko, której efektem było utworzenie RKS – u Radomsko. Nie zabrakło również tekstu dotyczącego jednego z najlepszych radomszczańskich piłkarzy – Jerzego Sadka. Publikację wzbogacają wywiady z byłymi piłkarzami Stali i Czarnych Radomsko. Książkę można zakupić w Muzeum za kwotę 40 zł.

Zdjęcia udostępnione przez Jacka Dróżdza – Szefa Redakcji Lokalnej w Radomsku.