ROZSTRZYGNIĘCIE XVI EDYCJI “KONKURSU WIEDZY O ARMII KRAJOWEJ I KONSPIRACYJNYM WOJSKU POLSKIM W RADOMSZCZAŃSKIEM”

W dniu 18 kwietnia 2024 r. w Galerii Muzeum odbył się finał XVI Edycji “Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań o profilu regionalnym. Tematem przewodnim konkursu była postać gen. Stanisława Sojczyńskiego “Warszyca” oraz założonej przez niego organizacji zbrojnej KWP.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Największą liczbę punktów otrzymali:

– Szymon Olczyk – 24,5 pkt.

– Szymon Ptaszek – 23,5 pkt.

– Jakub Bartnik – 21,5 pkt.

Komisja przyznała:

I miejsce dla Szymona Olczyka (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku) – Tablet Lenovo Tab M11 10.95, 128 Gb, Plecak turystyczny ERA TRAVEL z wyposażeniem

II miejsce dla Szymona Ptaszka (Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku) – Głośnik mobilny JBL Flip 6 Niebieski, Plecak turystyczny ERA TRAVEL z wyposażeniem

III miejsce dla Jakuba Bartnika (Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku) – Słuchawki nauszne JBL TUNE 529 BT, Pendrive Sandisk ultra dual drive go 128 gb, Plecak turystyczny Era TRAVEL z wyposażeniem.

Sponsorami nagród było Miasto Radomsko oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku. Konkurs zaszczycili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Pani Małgorzata Krupska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, a także członek Rady Muzeum Pan Andrzej Kucharski.

Pozostali uczestnicy otrzymali upominki w postaci planszowej gry historycznej “First to fight” oraz komiksów o treści historycznej wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej.