SPOTKANIE Z SZACHAMI I KODOWANIEM ROBOTÓW EDUKACYJNYCH W RAMACH AKCJI „LATO W MUZEUM 2020”

W dniu 15 lipca 2020 r. w ramach akcji „LATO W MUZEUM 2020” w Galerii Muzeum odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie z szachami i kodowaniem robotów edukacyjnych. Miłośnicy szachów podobnie jak w poprzednim tygodniu „zgłębiali”  wiedzę dotyczącą sztuki gry w szachy. Pod okiem instruktorów rozwijali swoje zainteresowania edukacyjne, ale także uczyli się programowania i kodowania. Organizatorzy spotkania zapewnili fachową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Fundacja Szach Mat Amigo to pasjonaci szachów i kodowania robotów edukacyjnych, którzy dzielą się swoją pasją na zajęciach organizowanych w Muzeum.

Roboty i tablety do nauki i kodowania dla dzieci są udostępniane przez Gminną Bibliotekę w Kłomnicach.