„Sylwetki policjantów i żołnierzy z Ziemi Radomszczańskiej – Ofiar Katynia”

W 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej Muzeum zorganizowało odczyt Andrzeja Grochowalskiego pt. „Sylwetki policjantów i żołnierzy z Ziemi Radomszczańskiej – Ofiar Katynia”. Od kilku lat tworzy on radomszczańską listę pomordowanych na Wschodzie. Obok ścisłej współpracy z miejscową Rodziną Katyńską poszukuje informacji w publikacjach i archiwach. Na tej podstawie weryfikuje dotychczasowe informacje oraz poszerza swoją bazę. Po prelekcji otwarto małą wystawę poświęconą jednej z ofiar pt. „Mjr Kazimierz Mikołajewski (1897 – 1940) – jeniec Starobielska”. Wystawa czynna będzie do początków maja. Obszerny artykuł o losach Mikołajewskiego znajdzie się w X tomie „Zeszytów Radomszczańskich”, których promocja planowana jest na połowę maja.