VII MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI Z CYKLU ZNANE – NIEZNANE ZAŁĘCZE WIELKIE 2017 R.

9 listopada 2018 r. w Galerii Muzeum odbył się wernisaż wystawy obrazów Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków VII Międzynarodowy Plener Malarski z Cyklu Znane – Nieznane Załęcze Wielkie 2017 r. Członkowie Stowarzyszenia wybrali na kolejny plener urokliwy, zaczarowany zaułek w Załęczu Wielkim nad niesłychanie malowniczą rzeką Wartą. Pogoda jak na połowę września kapryśna – jesień wygrała z końcem lata. Nie skąpi deszczu, powściągliwie operuje słońcem. Przyroda zaś serwuje swój wspaniały i niepowtarzalny spektakl – taniec liści na wietrze przy akompaniamencie szumiącej Warty. Te przepiękne okoliczności przyrody skłoniły do twórczej pracy, z której spontanicznie i metodycznie wyłoniły się obrazy efekty nowych wrażeń i refleksji. Przelane na płótno i papier były prezentowane w Galerii Muzeum do 26 listopada 2018 r.