WAKACYJNE WARSZTATY EDUKACJA – SEGREGACJA Z PGK RADOMSKO W RAMACH AKCJI “LATO W MUZEUM I ZAGRODZIE 2021”

Dzisiaj w Muzeum Regionalnym odbył się kolejny cykl warsztatów Edukacja -Segregacja. Panie Magdalena Jurek oraz Anna Mazur z Działu Ochrony Środowiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku przeprowadziły zajęcia. Pani Magdalena Jurek poruszyła temat dotyczący świadomych zakupów, czyli jak kupować mądrze i z myślą o środowisku. Uczestnicy warsztatów wykorzystali zdobytą wiedzę podczas gier oraz konkursów. Zajęcia przeprowadzono przy użyciu gier edukacyjnych (koło fortuny, gra planszowa) na temat selektywnej zbiórki odpadów. Głównym celem warsztatów było uświadomienie dzieciom jak ważna i potrzebna jest segregacja śmieci.