WYSTAWA FOTOGRAFII KRZYSZTOFA PIERZGALSKIEGO “WIEŚ JURAJSKA”

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy fotografii KRZYSZTOFA PIERZGALSKIEGO “WIEŚ JURAJSKA”, w dniu 3 marca 2017 r. (piątek), godz. 18.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

Krzysztof Pierzgalski jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się fotografią reportażową, dokumentalną i przyrodniczą. W 2005 r. rozpoczął współpracę z magazynem National Geographic Polska, dla którego wykonał kilka fotoesejów poświęconych polskiej przyrodzie. Publikował również w miesięcznikach FOTO, Poznaj Świat, Podróże oraz portalach Twój Przekrój, National Geographic Traveler i brytyjskim Life Force Magazine. Autor wielu wystaw indywidualnych o tematyce podróżniczo-etnograficznej. Laureat konkursów fotograficznych. Interesuje go człowiek w relacji ze środowiskiem naturalnym. W Polsce dokumentował społeczności rolników na Wyżynie Częstochowskiej, Łemków  i juhasów beskidzkich. Podczas wypraw trekkingowych – m.in. kultury pasterskie Mongołów, Ewenków, Kirgizów, Indian andyjskich, zwyczaje weselne Hucułów oraz obrzędy we wsiach-twierdzach na Kaukazie.