“ZIMOWE WARSZTATY Z PGK RADOMSKO” – “FERIE W MUZEUM 2023”

W dniu 24 stycznia 2023 r. w Galerii Muzeum odbyły się “Zimowe warsztaty z PGK Radomsko”. Zajęcia przeprowadziły Panie Magdalena Jurek oraz Katarzyna Zagórowicz. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali pogadanki pt. “Woda – niezwykła substancja”, dowiedzieli się jakie zasoby wody posiada Polska i Europa, ponadto jakie są rodzaje wód, co jest źródłem wody dla naszego organizmu, a także czy można pić wodę z kranu oraz skąd jest pobierana woda do picia w Radomsku. W drugiej części doświadczalnej dzieci uczestniczyły w eksperymentach, na podstawie których dowiedziały się jakie właściwości fizyko – chemiczne posiada woda. Wytłumaczone zostały takie pojęcia jak: napięcie powierzchniowe, gęstość wody czy wzajemne przyciąganie cząsteczek wody. Na zakończenie odbyły się gry planszowe oraz warsztaty plastyczne.