ZWIEDZANIE WYSTAWY “ŚWIAT BURSZTYNU” ORAZ WARSZTATY “ŻYCIE W BURSZTYNOWYM LESIE”

W dniach 26, 27 oraz 28 września 2023 r. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odwiedzili uczniowie z PSP nr 6 w Radomsku, PSP nr 10 w Radomsku oraz uczniowie z PSP z Kietlina. Dzieci zwiedziły ekspozycję “Świat bursztynu”, dowiedziały się jak powstaje bursztyn, jakie są jego formy, odmiany, a także zapoznały się z właściwościami oraz zastosowaniem bursztynu w różnych dziedzinach życia: m.in. w biżuterii – funkcja ozdobna, w medycynie – funkcja lecznicza, w kosmetologi – funkcja pielęgnacyjna. Po części teoretycznej nastąpiła praktyczna. uczestnicy zajęć  wykonali fragment – obrazek lasu bursztynowego, który przyozdobili kolorowymi piaskami kwarcowymi oraz oczywiście bryłkami naturalnego bursztynu.