KONKURS PLASTYCZNY “REYMONTOWSKIE PEJZAŻE”

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku, we współpracy z Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Reymontowskie Pejzaże”.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomska.

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „REYMONTOWSKIE PEJZAŻE”

Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 3 w Radomsku we współpracy z Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku ogłosił Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "REYMONTOWSKIE PEJZAŻE" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs stanowi jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach obchodów Roku Reymontowskiego w Radomsku i został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.

W dniu 28 lutego 2017 r. w Muzeum Regionalnym odbyło się rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w Konkursie "REYMONTOWSKIE PEJZAŻE".

Na konkurs wpłynęły 164 prace, w tym aż 71 niezgodnych z regulaminem ze względu na format, rodzaj przedstawienia lub brak opisu. Prace niezgodne z regulaminem nie były oceniane.

Oceniono 93 prace : w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej – 54, a w kategorii klas I – III gimnazjum – 39. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione w konkursie z rąk Pani Wiceprezydent Małgorzaty Kańskiej – Kipigroch odebrali nagrody.

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce – Oliwia Supera PSP w Drzewcach

I miejsce – Katarzyna Trzeciak PSP w Lipcach Reymontowskich

II miejsce – Zuzanna Kumosa PSP w Lipcach Reymontowskich

II miejsce – Aleksandra Wieczorek PSP nr 2 w Radomsku

III miejsce – Aleksandra Muskała PSP nr 5 w Radomsku

III miejsce – Klaudia Stelmaszczyk PSP nr 8 w Radomsku

wyróżnienia: Olga Arndt PSP nr 4, Wiktor Fogielman PSP nr 8, Aleksandra Woch PSP nr 6, Kamil Żurawski PSP w Lipcach

W kategorii klas I – III gimnazjum:

I miejsce Maciej Ciura Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

I miejsce Martyna Rybak Gimnazjum nr 18 w Częstochowie

II miejsce Patrycja Dura PG w Lipcach Reymontowskich

II miejsce Magdalena Małasiewicz Gimnazjum 18 w Częstochowie

III miejsce Patrycja Miara PG nr 2 w Radomsku

III miejsce Weronika Tymowska PG nr 2 w Radomsku

wyróżnienia: Aleksandra Bekas, Olga Foltyniewicz, Wiktoria Kitala, Patrycja Moskalik z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie, Piotr Kuliś PG nr 2 w Radomsku, Maksymilian Mrzewa Gimnazjum nr 2 w Tuszynie.