ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,  pełnych wiosennego słońca, radości, spokoju oraz wzajemnej życzliwości życzą Dyrektor oraz Pracownicy Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

(więcej...)
ROZSTRZYGNIĘCIE II EDYCJI KONKURSU “MARZANNA PIĘKNA PANNA”

W dniu 22 marca 2024 r. w Galerii Muzeum odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu “Marzanna Piękna Pana”. I Miejsce: Publiczne Przedszkole nr 5 w Radomsku. II Miejsce: Publiczne Przedszkole nr 4 w Radomsku III Miejsce: Publiczne Przedszkole nr 6 w Radomsku Wyróżnienie: Publiczne Przedszkole nr 9 w Radomsku.  Wszystkim przedszkolakom gratulujemy oraz bardzo dziękujemy za udział i wykonanie tak przepięknych Marzann. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

(więcej...)
UROCZYSTOŚĆ PRZYWITANIA WIOSNY – ZDJĘCIA

W dniu 21 marca 2024 r. w Galerii Muzeum odbyła się uroczystość “Magicznego Przywitania wiosny”. Organizatorem spotkania było Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Radomsku, śpiewali piosenki oraz recytowali z humorystycznym akcentem wiersze dotyczące wiosny. Występ artystyczny wraz z oprawą muzyczną był niezwykłą atrakcją dla przybyłych gości. Read more…

(więcej...)
KONKURS WIEDZY O ARMII KRAJOWEJ I KONSPIRACYJNYM WOJSKU POLSKIM W RADOMSZCZAŃSKIEM

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, Urząd Miasta Radomska, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zapraszają do udziału w Konkursie Wiedzy O Armii Krajowej I Konspiracyjnym Wojsku Polskim W Radomszczańskiem. 18 kwiecień 2024 r. (czwartek), godz. 10.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1. REGULAMIN KONKURSU, ZGŁOSZENIE, KLAUZULA RODO

(więcej...)
WYKŁAD “NIEMIECKIE ZBRODNIE WOJENNE WE WRZEŚNIU 1939 R. W POWIECIE RADOMSZCZAŃSKIM” – 24.03. 2024 R.

W dniu 24 marca 2024 r. w Galerii Muzeum odbył się odczyt dr. Tomasza Nowaka “Niemieckie zbrodnie wojenne we wrześniu 1939 r. w powiecie radomszczańskim”. Już w pierwszych dniach II wojny światowej niemieckie wojska dopuszczały się zbrodni wojennych. Do takich należało choćby bombardowanie obiektów cywilnych, tak jak to miało miejsce w Radomsku. Takich samych czynów, zabronionych przez prawo międzynarodowe dopuszczały się także wojska lądowe. Dochodziło do nich na szlaku przemarszu Read more…

(więcej...)
KIERMASZ WIELKANOCNY – ZDJĘCIA

W dniu 20 marca 2024 r. w Galerii Muzeum odbył się Kiermasz Wielkanocny. Gościliśmy twórczynie ludowe zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórczyń Ludowych z regionu opoczyńskiego, piotrkowskiego oraz twórczynie z Radomska. Podczas kiermaszu można było zakupić wyroby rękodzielnicze m.in. zajączki, baranki, koszyczki, serwety, pisanki i oczywiście palmy. Grupy przedszkolne oraz szkolne uczestniczyły w lekcji muzealnej “Zwyczaje i obrzędy wielkanocne na wsi radomszczańskiej”.

(więcej...)
WARSZTATY I POKAZ ZDOBIENIA PISANEK – ZDJĘCIA

W dniu 19 marca 2024 w Galerii Muzeum odbyły się warsztaty zdobienia pisanek. Zajęcia przeprowadziła Pani Malwina E. Mikicka. Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku ozdabiali pisanki przy użyciu szpilki i kredki świecowej. Poznali także inne techniki m. in. batik.

(więcej...)
POKAZ ZDOBIENIA PISANEK WIELKANOCNYCH – 17.03. 2024 R. – NIEDZIELA

W dniu 17 marca 2024 r. w Galerii Muzeum odbył się Pokaz Zdobienia Pisanek Wielkanocnych. Zajęcia przeprowadziła  Pani Malwina E. Mikicka związana z GOK Gidle oraz Biblioteką w Ciężkowicach. Podczas pokazu zdobienia pisanek prowadząca zdobiła wydmuszki jaj tradycyjnymi technikami m.in. techniką batikową przy użyciu ukraińskiej kopystki, opoczyńskiego kolczyka czy szpilki.

(więcej...)
UROCZYSTOŚĆ PRZYWITANIA WIOSNY – 21.03.2024 R.

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku zapraszają wybranych przedstawicieli/uczestników warsztatów do udziału w POWITANIU WIOSNY w dniu 21 marca 2024 r. (czwartek) 2024 r. godz. 11.30, Galeria Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. W programie: – wystawa prac powarsztatowych Marzanny – występ uczniów PSP nr 8 w Radomsku – występ Radomszczańskiego Chóru Seniorów “Romantica” pod kierunkiem Jana Read more…

(więcej...)
WARSZTATY “PALMA WIELKANOCNA” – ZDJĘCIA

W dniu 7 marca 2024 w Galerii Muzeum odbyły się warsztaty “Palma wielkanocna”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno – elektronicznych w Radomsku. Po warsztatach odbyła się lekcja “Zwyczaje i obrzędy wielkanocne na wsi radomszczańskiej”.  

(więcej...)
Skip to content