WARSZTATY “W KUCHNI KUBUSIA PUCHATKA” W RAMACH PROJEKTU “KOCHAJMY PSZCZOŁY CZYLI O ZDROWIU I URODZIE Z NATURALNEJ PSZCZELEJ APTEKI” – “LATO W MUZEUM I Z GRODZIE 2023R”

W dniu 10 sierpnia 2023 r. odbyły się warsztaty w “Kuchni Kubusia Puchatka” zorganizowane przez Muzeum w ramach projektu edukacyjno – rekreacyjnego “Kochajmy pszczoły – czyli o zdrowiu i urodzie z naturalnej pszczelej apteki”. Uczestnicy zajęć spotkali się z Panem Emilem Maciągiem, właścicielem pasieki “Bzycząca Pszczółka”. Podczas spotkania wysłuchali pogadanki o pszczelarstwie i o życiu pszczół, uczyli się rozpoznawania różnych gatunków miodu, a także poznali ich właściwości lecznicze. Na zakończenie warsztatów uczestnicy pod kierunkiem plastyka Igi Borowieckiej – Grzywacz wykonali kolorowe papierowe pszczoły oraz ozdobili kubeczki w motywy misiów i pszczół. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska. Edycja 2023”.