ZAKOŃCZENIE PROJEKTU “KOCHAJMY PSZCZOŁY PSZCZOŁY CZYLI O ZDROWIU I URODZIE Z NATURALNEJ PSZCZELEJ APTEKI” – “LATO W MUZEUM I ZAGRODZIE 2023R”

W dniu 13 sierpnia 2023 r. na dziedzińcu Muzeum został zorganizowany piknik rekreacyjno – edukacyjny “Kochajmy pszczoły – czyli o zdrowiu i urodzie z naturalnej pszczelej apteki”. Wydarzenie zgromadziło miłośników pszczół, miodu i innych pszczelich dobrodziejstw, którzy zaprezentowali swoje stanowiska:

– Pasieka Bzycząca Pszczółka

– Pasieka Rodzinna Magdalena i Daniel Świerkowscy

– Pasieki Słodkie Kluski

– Pasieki Gucio Jarosław Stępień

– Stowarzyszenie Kobiet Kietlina

– Koło Gospodyń Wiejskich “Ładziczanki”.

Ponadto uczestnicy wysłuchali koncertów muzyki ludowej “Kapeli Dobrzeliniacy” i zespołu “OD A DO Z” oraz prelekcji na temat pierwszej pomocy w przypadku ukąszenia przez pszczołę. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska. Edycja 2023”.