Kolejna wystawa – zbiory ceramiki użytkowej

Zorganizowany ruch kolekcjonerski w Radomsku, działający w ramach Miejskiego Domu Kultury zrzesza w chwili obecnej 26 osób. Od 1998 roku Klub jest członkiem Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskich z siedzibą w Krakowie. W XXV – letniej działalności był organizatorem ponad 100 okolicznościowych pokazów w MDK oraz w radomszczańskich szkołach, nie licząc m. in. kilkunastu wystaw czasowych w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Prywatne zbiory kolekcjonerskie są uzupełnieniem zasobów muzealnych a kolekcjonerzy często Read more…

(więcej...)

Wystawa z okazji 25-lecia działalności Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów (1983-2008)

W dniu 10 listopada 2008r. w sali wystaw czasowych Muzeum została otwarta wystawa z okazji 25-lecia działalności Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów (1983-2008). Początki działalności radomszczańskiego środowiska kolekcjonerskiego sięgają 1982r. Wtedy to 3 grudnia na zebranie organizacjne do Miejskiego Domu Kultury przybyło dwunastu kolekcjonerów, gdzie doszło do pierwszego spotkania dyrekcji placówki z grupą inicjatywną. Stronę MDK reprezentował dyrektor Zbigniew Spólnicki oraz kierownik Działu Społecznego Uczestnictwa w Kulturze Barbara Wajnert. Następne zebranie odbyło Read more…

(więcej...)

LETNIA PANI. MODA LAT 20 i 30 XX WIEKU ze zbiorów Działu Odzieży Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

W dniu 06.07.2008r. w Muzeum Regionalnym otwarto wystawę LETNIA PANI. MODA LAT 20 i 30 XX WIEKU ze zbiorów Działu Odzieży Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Po otwarciu wystawy na dziedzińcu Muzeum odbył PIKNIK RODZINNY podczas którego wystąpiło działające przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku STUDIO WOKALNE po kierunkiem Wioletty i Pawła Ojrzyńskich. „Letnia pani. Moda lat 20 i 30 XX w.” to wystawa przygotowana ze zbiorów Działu Odzieży Centralnego Read more…

(więcej...)

“ZAMKI NA ZIEMIACH UKRAINY I POLSKI” z kolekcji grafiki Lwowskiego Muzeum Historycznego

Zamki, zamczyska…wiekowe budowle obrosłe w legendy o skarbach, duchach i diabłach… Sekretne przejścia, schowki, lochy kuszą tajemniczością…Dostojne, surowe komnaty, niepowtarzalna atmosfera panująca w ich wnętrzach działa na wyobraźnię, skłania do zgłębienia historii zabytku i prześledzenia losów jego mieszkańców.. Chcemy poznać dawne życie, tradycje, obyczaje. Niespotykana dziś architektura warowni budzi podziw dla budowniczych. Z racji pełnienia funkcji obronnych zamki posiadały grube i wysokie mury, baszty, wieże obserwacyjne, stanowiska strzelnicze. Dodatkowym zabezpieczeniem Read more…

(więcej...)

Wystawa malarstwa Stanisława Imienińskiego “ŻALE MATKI BOŻEJ BOLESNEJ”

Jestem człowiekiem Bogu głęboko wierzącym. Opatrzność Boża dała mi duszę artysty i kieruje nią. Uważam jednak, że sprawy boskie są zbyt poważne, bym mógł mierzyć się z nimi pędzlem na płótnie. Nie uprawiam więc malarstwa sakralnego, choć rozważaniu tajemnic życia Świętej Rodziny poświęciłem wiele czasu.  Gra aktorska Anity Pawlak-Zygmy w misterium „Żale Matki Bożej Bolesnej” zainspirowała mnie do podjęcia próby pokazania niewyobrażalnego cierpienia Matki Chrystusa. Świat pozostał jednak podły i Read more…

(więcej...)
Skip to content